ייעוץ ארגוני

אבחון ארגוני

יום שלישי, מרץ 23, 2010 @ 12:03 AM Author: webmaster

ארגונים חיים בסביבה דינאמית, מלאת אתגרים יום יומיים המשפיעים על הטווח הקצר והארוך. ניתן לדמות ארגון לספינה המובלת על ידי רב חובל אשר יודע כי הים השקט והרגוע שאוהב כל כך, עלול להפוך ברגע לאויבו הגדול והאכזר ביותר. הכרות עם המים בהם אנו שטים וניתוב הספינה בנתיבים הנכונים הינם בסיסים חשובים ביכולת הישרדותנו. גם כך הארגון מוביל ומובל, שולט ונשלט, וכל חוכמתו טמונה ביכולת לראות ולהבין בזמן את תמונת המצב, ולפעול בהתאם לנתונים.
תהליך ייעוץ ארגוני מסייע בפריסת מכלול הנתונים המתערבים בדרך ליעד – משאבים קיימים כגון חוזק המערכת ועוצמותיה, נתונים חיצוניים סביבתיים ועוד. תהליכי ייעוץ מאפשרים זמן חשיבה וניווט בדרך למטרה. הטיימינג בבחירת התהליך הינו קריטי, שכן ארגון בשקיעה נזקק להרבה יותר משאבים מאשר ארגון אשר זקוק לשינויים אשר ימנעו את הדעיכה.
על כן, תהליכי אבחון ארגוני אשר באמצעותם תוכלו לראות בבירור את הפערים, ולעיתים רק לחזק תחושות בטן קיימות, יסייעו בהבנת המציאות ובגיבוש דרך פעולתכם בהמשך. לא כל אבחון יוביל בהכרח לשינוי מיידי בפעילות, אך המודעות לפערים היא שחשובה בשלב זה. גם ההחלטה לא לעשות – היא החלטה אסטרטגית חשובה.