ייעוץ ארגוני

הערכות סוף שנה

יום ראשון, דצמבר 11, 2011 @ 07:12 PM Author: admin

כתבה: שרון שפירא נחום, יועצת ארגונית בכירה ב"שאיה" מגיעים לקראת סוף שנה? זה זמן מצויין לסכם מה היה לנו, ואיך ממשיכים. זה גם ברמה האסטרטגית של הצוות הניהולית, וגם בישיבה פרטנית עם כל אחד מהעובדים שמפליגים יחד בספינה הארגונית שלכם. איך עושים את זה כמו שצריך? איך מעבירים מסרים מטיבים ומצמיחים לעובד? מדובר באחת מהמיומנויות… קרא עוד »

ניהול זמן ומשימות

יום ראשון, אוגוסט 15, 2010 @ 07:08 PM Author: admin

"אין זה די להיות עסוק; גם הנמלים עסוקות. השאלה היא – עם מה אתה עסוק?" (הנרי דייוויד ת'ורו) "אין לי זמן!!!" – אחד הקשיים שמנהלים רבים מעידים עליהם הוא החוסר המתמיד בזמן. בפועל נמצא כי הקושי הוא לא בחוסר זמן אלא קושי בהתנהלות אפקטיבית – קושי בניהול עצמי ויכולת מיקוד במה שבאמת חשוב. ניהול זמן… קרא עוד »

לא ניתן להגיב לדף זה

גיוס ומיון עובדים

יום ראשון, אוגוסט 15, 2010 @ 07:08 PM Author: admin

"צוות טוב הוא כלל ראשון ביציאה למערכה". מיון וגיוס עובדים הינה אחת המיומנות ניהול היותר חשובות ומורכבות אשר נדרשות ממנהל. מיומנות הגיוס והמיון מאפשרת בניית צוות מתאים לביצוע המשימות בצורה הטובה ביותר. בתהליך הגיוס והמיון נדרשות מיומנויות של הגדרת הצורך הארגוני, הגדרת התפקיד, התאמה בין בעל התפקיד למנהלו מבחינת אופי ועוד. למען האמת, תהליך הגיוס אינו מסתיים בבחירת… קרא עוד »

לא ניתן להגיב לדף זה

ניהול עובדים – חניכה ומשוב

יום ראשון, אוגוסט 15, 2010 @ 07:08 PM Author: admin

"כדי לדעת מה אנשים באמת חושבים, שים לב למה שהם עושים, ולאו דווקא למה שהם אומרים". (רנה דקארט) אחת מהמיומנויות החשובות בניהול עובדים הינה חניכת הצוות. אומנם מדובר בפעילות הנעשית באופן יום יומי ובשוטף ומרבית המנהלים יאמרו כי מבצעים זאת כל הזמן, אך השאלה החשובה היא ה – "איך?". כיצד מועבר המסר ביני לבין העובד,… קרא עוד »

לא ניתן להגיב לדף זה

ליווי אישי למנהלים

יום ראשון, אוגוסט 15, 2010 @ 06:08 PM Author: admin

ליווי אישי למנהלים מהווה חלון זמן לחשיבה ומראה לדרך בה הולך המנהל. כאשר אנו מבצעים תהליכי ליווי אישי אנו מתמקדים בראש ובראשונה ביעדים ובמטרות אליהם צועד המנהל בפן המקצועי והאישי. המוטיבציה לעשייה נובעת בראש ובראשונה מאותם יעדים ומטרות ומידת ההזדהות איתם. כל עוד אין חיבור אליהם, העשייה איננה אפקטיבית דיה, ומשהו יחסר. בתהליכי ליווי אישי… קרא עוד »

לא ניתן להגיב לדף זה

קורס ניהול

יום ראשון, אוגוסט 15, 2010 @ 06:08 PM Author: admin

קורסי ניהול מהווים אמצעי להעלאת המודעות לנושאי ניהול ומנהיגות ואופן השפעתם על תוצאות בשטח. פעמים רבות בקורסי ניהול הננו נחשפים לקבוצות מנהלים אשר פועלים שנים רבות בארגון, אך לא הקצו מספיק זמן חשיבה על סגנונם האישי בהובלת הצוות וניהול האנשים. בקורסי ניהול הננו מתמקדים בפיתוח המנהיגות וצמיחתו האישית של המנהל, שכן, רק דרך צמיחה אישית… קרא עוד »

לא ניתן להגיב לדף זה