נושאים לבחירה

בין לקוחותינו

Nissan Renault Kraso Petroteck Sonol SoGood BMW Garage SuperGaz Maga ntp ruach-nashit

מהודו לעסקים

עבודה אינטנסיבית ושאלות לגבי מהות עיסוקי כיועצת ארגונית ומאמנת עסקית הובילו אותי למסע בהודו הרחוקה. זה לא היה עוד מסע תרמילאים המסתובבים בחבורות ומבקשים לייצר דווקא שם את ישראל שעזבו כאן, אלא מסע של לבדות אמיתית, או מה שנקרא בשפתה ובשפת חברי האשראם Loneliness.

דווקא במסע הזה, בו בדרך כלל מוצאים שקט, שלווה ו"שאנטי", מצאתי את התשובות שכל כך העסיקו אותי בעולם העסקים. שאלות כמו "היכן עובר הגבול בין עולם העבודה לעולם הפרטי והאם ניתן למצוא את האושר בתוך העולם העסקי והתובעני?", היוו חלק עיקרי ממחשבותיי.

לפני הגעתי להודו נטיתי לחשוב כי ישנה עצלות כלשהי בהודים, שכן הם אחרי הכל בין המדינות הנכשלות בעולם. הופעתי לגלות את השילוב המדהים בין מוסר עבודה גבוה, חריצות והתמדה בשילוב עם איזו שהיא שלווה ושלמות.
אז נכון, הם לא בחזית הקידמה, והמילים אסטרטגיה ותכנון לטווח רחוק הם למרבית בעלי העסקים מינוחים זרים שנשארו מחוץ לגבולותיה של הודו גם לאחר שנכבשה על ידי בריטניה (ובמידה מסוימת גם על ידי ישראל). יחד עם זאת, אותה תחושת נינוחות המשודרת כלפי הלקוח מבעלי העסקים ונותני השירות היא בסיס בעיניי לניצחון הפרטי של כל אחד מאיתנו אשר יוביל לניצחון ציבורי, ארגוני.

במסע זה הבנתי כי זוהי דרכי האישית ושאיפתי ליישמה ראשית לעצמי ולאחר מכן ללקוחותיי. עשייה הנובעת מתחושת שלווה פנימית, קבלת העצמי והכרה ביתרונותיי היחסיים, היא אשר תאפשר צמיחה ושינוי גם במקומות הטעונים שיפור.
חזרתי לארץ, הפכתי שוב ושוב במחשבות. הסתכלתי על החשש והפחד הגדול משינוי. ולבסוף, החלטתי. פתחתי בדרך משלי – הדרך בה אוכל להביא את סוד המזרח למערב"